Květen 2007

Chceli by ste?..

28. května 2007 v 8:04 | Nina |  Anime predstavy
Chceli by ste niaky anime obrázok a neviete kde ho zohnať?Možno by som pre vás niake mala.Stačí poslať e-mail na raciska@zozonam.sk
Fan Wei Qi

28. května 2007 v 7:47 | Nina |  Azijske pesničky
Na internete som našla veľmi pekné čínske pesničky.No a práve tieto sa mi najviac páčili.Naspievali ich

Fan Wei Qi

Naj..anketa

13. května 2007 v 18:17 | Nina |  ankety
Aké je tvoje naj..anime?

chobits

13. května 2007 v 13:03 | Nina |  Dowloand
episode 1 Zeta server
episode 2 Zeta server
episode 3 Zeta server
episode 4 Zeta server
episode 5 Zeta server
episode 6 Zeta server
episode 7 Zeta server
episode 8 Zeta server
episode 9 Zeta server
episode 10 Zeta server
epsiode 11 Zeta server
episode 12 Zeta server
episode 13 Zeta server
episode 14 Zeta server
episode 15 Zeta server
episode 16 Zeta server
episode 17 Zeta server
episode 18 Zeta server
episode 19 Zeta server
episode 20 Zeta server
episode 21 Zeta server
episode 22 Zeta server
episode 23 Zeta server
episode 24 Zeta server
episode 25 Zeta server
episode 26 Zeta server
episode 27 Zeta server

haruhi

13. května 2007 v 12:48 anime videa

Anime closing

13. května 2007 v 12:42 | Nina |  anime videa
Chobits closing:

INUYASHA

Shaman king:
Yu Yu hakusho:


openings

13. května 2007 v 11:39 | Nina |  anime videa
Chobits opening:
Slayers opening:
Haruhi Suzumiya no yuuutsu:
1,2,
Shaman king english opening:
Shaman king japanese opening:
INUYASHA:
1,2,
3,4,
5,Yu Yu hakusho opening:


Ten starý bol lepší či horší?

13. května 2007 v 11:13 | Nina |  nový deasing!
Mám nový deasing!a teraz sa vás pýtam či je tento lepší alebo horší!

minulý:


Supiš!

13. května 2007 v 11:01 | Nina |  Superný blog
Moja najlepšia kamarádka si urobila nový blog o anime.Zatial tam toho moc nieje,ale určite tam toho bude veľmi vela.Podporte moju kamarátku peknými kometármi.A uvidíte,že ten blog sa stane jeden z vašich najoblubenejších!Venujte jej blogu krásny komentár!

www.anime2589.blog.cz sme s tebou!!!!!


Bleskovka

13. května 2007 v 10:40 | Nina |  Bleskovka
1,Páči sa ti môj blog?
2,Máš rada anime?
3,aké je tvoje najoblubenejšie zviera?
4,Máš vlastný denník?
5,áno po japonsky:
6,máš rada kone?
7,Mám do blogu pridať malí kútik zvierat?
8,Akú pesničku máš najradšej?
9,aké je tvoje meno?
10,čo chceš na diplom?

Diplom:


Slayers

13. května 2007 v 9:53 | Nina |  Recenzie (/anime a manga/)
Tento seríal som nevidela.Počula som o ňom už vela chváli a tak som sa ho rozhodla sem dať.Toto anime sa považuje za veľmi vtipné.A kedže o nom skoro nič neviem,ani ako o Inuyashovi,nehnevajte sa ked vám sem budem vkladať kopírované články k anime,ktoré nepoznám.

V případě The Slayers jde o excelentní anime seriál. Nejprve jsem se domnívala, že mi byla podvodně naservírována jakási podivná mixtura na sebe navazujících komických scén bez pořádného děje, po takových deseti minutách se situace začala vyjas�?ovat a po několika dílech mě seriál naprosto nadchl. Slayers jsou prostě geniální směsí komických (někdy až absurdních) scén a zatraceně vážného příběhu.

Úvod do děje
Mladá specialistka na černou magii Lina Inverse má prostě smůlu. Nejen, že se honosí proporcemi žehlicího prkna (auva! gomen Lina-san ^__^"), ale po vyrabování doupěte banditů nestačí, že nešťastnou náhodou vypustí draka o rozměrech menšího paneláku a tím je místo zaslouženého klidného oběda o deseti(!) chodech někde v ústraní donucena postarat se o jeho likvidaci (ne, nenechte se zmást, dělá to jenom kvůli zisku - ona skutečně NEM�? srdce, jde-li o peníze), ale navíc spolu s nějakými těmi cennostmi shrábne z lupičského pokladu i jistou podivnou sošku. Už tím začínají problémy. Přidáme-li k tomu ještě "velkého bratra" - žoldáka Gourryho, záhadného Zelgadise a potrhlou Amelii, pak už to opravdu stojí za to. Zvláště, když ona zmíněná soška v sobě ukrývá možná největší poklad, jaký může čaroděj získat nechcete snad, abych vám vyprávěla celý děj, že ne?!
Postavy
Lina Inverse - mladá, talentovaná, pohledná zrzavá, hamižná, nemorální, uječená a nenažraná. Ne, teď vážně: Lina mi v mnohém připomíná Usagi Tsukino ze Sailor Moon (shinji: mně ne... Bunny je ubrečená puberťačka, kdežto Lina se většinou chová jako dospělá... ). Může být naprosto sobecká a protivná, nacpat do sebe deset porcí jídla najednou, ale stejně ji budete zbož�?ovat. Má velmi zvláštní pohled na právo - tedy pro peníze udělá téměř všechno (chápete doufám pojem významu VŠECHNO). Má ale i své světlé chvilky, které když nadejdou, obvykle s nimi přicházejí problémy (shinji: tedy problémy mají ti zlí chlápci/ženy/monstra/...). Lina má drsné přesvědčovací metody a je lepší souhlasit s ní hned; v opačném případě to bude VELMI bolet. Ovšem nikdy není radno komentovat její poprsí a proporce vůbec (opět bych poznamenala něco o žehlicím prkně, ale to by ode mě nebylo vůči Lině vůbec hezké). A jak přiblížit její vztah s Gourrym? No, řekněme, že že projevy náklonnosti mohou bolet... A říká vám doufám něco výraz fúrie?!
shinji: Podle mne je náhodou Lina milá, a vůbec nekritizuj mi moji nejoblíbenější anime postavu
Gourry Gabriew - mladý, blonďatý, hezký a dobře stavěný žoldák s trochu pomalejším myšlením(shinji: to je nadnesené... většinou není schopen pochopit vůbec nic) a úchvatnými šermířskými schopnostmi. Snad jediný z Lininy party, který nemá o magii ani páru. Lina s oblibou říká, že má mozek medúzy. Chudáček Gourry pořád nějak nechápe, proč se k němu "slečna slavná mocná čarodějka" chová někdy tak surově a stále ještě si neuvědomil, kam ho přivádějí jeho poznámky o naprosté neexistenci Lininých druhotných sexuálních znaků Ovšem vzato kolem a kolem, Gourry je hodný milý chlapec, ideální jako doplněk do bytu...
Zelgadis - ach, Zel. Moje nej-postava. Tajemný, silný, mág zběhlý ve všech třech druzích magie i bojovník, muž s temnou a bolestivou minulostí.(*vzlyk vzlyk* Proč taky nepláčete?!?) Zelgadiss je chiméra - to znamená, že je tělesně 1/3 člověk, 1/3 démon a 1/3 golem. Kdysi býval člověkem, ale přání být silný se trošku zvrhlo. Teď je sice prakticky nezranitelný a jeho magické schopnosti byly zesíleny, proměna si vzala svou da�? na jeho zevnějšku. Za tento stav může poděkovat Rudému knězi Rezovi (jeho představy o vyjádření neskonalých díků zahrnují PO�?�?DNÝ meč, nějakou tu útočnou magii a mrtvého, popřípadě umírajícího Reza). Hnacím motorem veškerého jeho počínání se zdá být hledání způsobu, jak se navrátit do lidské formy. Díky tomu má zdánlivě jednoduchou logiku - aby dostal, co chce, jde přes mrtvoly. A to doslova. Ale řekněte - co byste dělali vy, kdybyste měli kamennou kůži a kovové vlasy, hm???
Amelia - oh, bůh nás chra�?! Amelia je snad nejtrhlejší postavou v celém seriálu. V životě byste na ní nepoznali, že je princezna... i když musím uznat, že je pravou dcerou svého otce: malá, posedlá spravedlností, nešikovná... (Psssst, mezi námi, má větší prsa než Lina... a to je mnohem mladší.) Její specialitou jsou pseudo-dramatické výstupy zakončené Amelií rozplácnutou na zemi. Mimo to se však dost dobře vyzná v magii. S mečem v ruce jsem ji zatím neviděla. A popravdě doufám, že ani neuvidím. (shinji: Komická stránka Amelie je drobná parodie na americké superhrdiny... vyleze na nejvyšší místo v okolí, pak má plamenný projev a nakonec... se rozplácne o zem, ale Amelia není vůbec špatná kouzelnice, dokonce je velice dobrá, i když hraje v nižší třídě než Lina. Krom toho se její postava vyvíjí - po delším putování s Linou se asi musí změnit každý.)
Sylphiel - poslední hrdinka první série Slayers. Sylphiel je mladá kněžka, specializovaná na bílou magii a různé druhy obranné magie; ovšem s magií černou je na štíru. Naivní děvenka, tajně zamilovaná do svého přítele z dětství Gourryho. Neřekne mu jinak než Gaury, drahý. (Vy si opravdu myslíte, že má proti Lině šanci?!?) �?ekla bych toho o ní víc, ale to už by mě svádělo prozrazovat klíčové situace děje a to byste jistě neradi, že?!
Prostředí
Jak jsem již uvedla, The Slayers se odehrávají ve vymyšleném středověkém světě, inspirovaném evropským středověkem. Magie - ať již černá nebo bílá - a šamanismus zde nejsou ničím výjimečným. Člověk občas narazí na nějakého toho berserka, ogra, vlkodlaka, draka nebo dokonce mazoku (shinji: nezapome�? na bandity...) , ale většinou je klid. Tedy pokud se v okolí zrovna nepotuluje Lina.
Magie, souboje Magie je ve svém základu rozdělena na černou, bílou a šamanismus.
  • 1) Bílá je vhodná k nějakému tomu léčení, exorcismu, vysvěcování, rušení kleteb, tvorbě bariér a štítů... nanejvýš k likvidaci několika stovek nepotřebných duchů.
  • 2) Černá bývá obvykle útočná - najdeme tu klasiku jakou jsou Firebally a Lighting, ale i takou sílu, jako je Dragon Slave (jak již uvedl shinji, ekvivalent menší atomové bomby).
  • 3)A posledním druhem magie je šamanismus(shinji: občas překládaný jako elementální magie). Jeho kouzla pramení z Astrální roviny. Nejde tu o žádné voodoo (alespo�? prozatím), nicméně Rah Tilt předvedený Zelgadisem je něco, co se prostě musí vidět na vlastní oči.
Souboje se sice čas od času odehrávají bez použití magie, ale obvykle se jedná o volný styl typu: útok mečem, Ray Wing nebo Levitation, Fireball, seknutí mečem, Digger Bolt a máte-li po ruce Linu, bude efektní zakončení ala Dragon Slave.
Poznámka: Někdy mám pocit, že postavy jsou vyučené ve VEŠKERÝCH dostupných formách magie, třebaže se zpočátku zdály být specializované na jeden jediný druh. No, když se Amelia poprvé vytasila s Rah Tilt, nejsilnějším kouzlem šamanismu, měla jsem z toho docela šok. (shinji: To ano, čarodějové umí kouzla všech směrů, ale na jednu se specializují... třeba Lina umí z bílé magie léčící kouzlo, ale popravdě... její destruktivní kouzla jsou mnohem účinnější)
Nepřátelé, protivníci
Toto je věc, které jsem se bála nejvíce. Jak jistě víte, spousta DOBRÝCH anime byla degradována mizernými monstry a směšnými protivníky. Nerada bych do něčeho rýpala, ale příkladem je například Digimon nebo Sailor Moon, kterou mám osobně dost ráda. Také jsem se obávala scénáře typu: Kousek děje, nástup monstra, dlouhý souboj plný sekvencí opakujících se v každém díle, kousek děje, konec. Tady však nic takového nehrozí. Drobné souboje se objevují snad v každém díle, ale není tu podobná rutina jako v oněch výše uvedených seriálech.
Lininými protivníky bývají buďto lidé nebo mazoku(monstra), popřípadě obojí. Monstra mají jednoduchý důvod ke svému počínání - strach a nenávist je posiluje. Důvody lidí bývají občas záludné a ne každý je tak černobílý, jak se na začátku zdá. A z některého zdánlivého nepřítele se vyklube přítel, z přítele nepřítel však už to znáte. (shinji: Teď když to říkáš - je to tak, kvalitní nepřátelé (možná to slovo samotné není vhodné - postavy jsou příliš komplexní, než aby je šlo jednoduše rozdělit na přátele a nepřátele) je to, čím Slayers vynikají nad spoustou podobných seriálů.)
Grafika, hudba, provedení Hudba je moc hezká a hodí se k prostředí. Zvláště dobře podbarvuje výrazné nálady postav, dramatické okamžiky, souboje. Stejně tak všechny zvuky. Hlasy postav byly podle mého vkusu dobře vybrány. Design postav je taky O.K. Shrnuto a podtrženo: viděla jsem pár věcí udělaných lépe a kvantum věcí horších. Slayers jsou o pořádný kus nad průměrem.
Chyby, vady, nedostatky Ať jsem hledala jak hledala, na The Slayers se nějaká podstatná chyba najít prostě NED�?. Všem hnidopichům se tímto omlouvám. Najdete-li nějakou vážnou vadu nechte si to pro sebe!
Závěrečná rekapitulace: Jak je z celé recenze doufám jasné, The Slayers jsou věc, na kterou se přinejmenším "dá podívat".

zdroj: www.manga.sk

Inu-yasna

13. května 2007 v 9:45 Recenzie (/anime a manga/)
Po veľkom úspechu anime Ranma 1/2 od autorky Rumiko Takahashi vzniklo ďaľšie úspešné anime. Tým, ktorí Ranmu 1/2 videli, určite neunikne podobnosť medzi obidvoma tvorbami.


A to nie len po grafickej stránke. Aj samotné charaktery sa veľmi podobajú. Neodporúčam však počas sledovania porovnávať. Na prvý pohľad sa mi Inuyasha ako anime nezdalo byť nijak výnimočné. To bol môj prvý dojem. Po niekoľkých dieloch som začala meniť názor. Síce sa pri ňom nebudete od smiechu válať po zemi, ale je v ňom humor a niektoré scénky naozaj stoja za to. Má svoj vlastný výnimočný dej. Toto anime je zamerané skôr na romantiku, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. V seriáli sa nachádza aj veľa bojových scén a malé množstvo krvi.


Dej:
Príbeh sa odohráva (väčšinou) v dávnej minulosti, vo svete nekonečných bojov medzi ľuďmi a démonmi. Spojnicou medzi týmto svetom a prítomnosťou je studňa, nachádzajúca sa v Inuyashovom lese. V prítomnosti žije Kagome životom obyčajnej študentky s vlastnými problémami. To sa však rapídne zmení v tom momente, keď na svoje 15. narodeniny padne do studne, ktorú jej rodina vlastní už celé roky. Na druhej strane ju čaká svet celkom nový, tak odlišný od toho jej. Na svojej ceste lesom stretne Inuyashu, psieho polodémona-poločloveka, spiaceho, pripevneného na strom začarovaným šípom. Kagome sa od dedinčanov, žijúcich poblíž lesa, dozvedá, že to nebola len náhoda, ktorá ju sem zaviedla, ale osud, pretože ona je reinkarnáciou mocnej kňažnej Kykjo, ktorá žila v tejto dedine pred 50-imi rokmi. Kagome zistí, že v jej tele sa nachádza Klenot štyroch duší, po ktorého moci prahne nie len veľa démonov, ale aj ľudí. Ako sa dalo čakať, dedinu onedlho napadne démon. Vystrašená Kagome hľadá úkryt v lese. Jej zúfalé výkriky o pomoc prebudia polodémona zo spánku. Kagome v ňom vidí svoju jedinú nádej a vytiahne mu šíp z hrude, čím prelomí čaro, ktoré pred 50-imi rokmi použila kňažná Kykjo. Po tom, čo je Inuyasha zase voľný, odprace démona z cesty a snaží sa získať Klenot štyroch duší, ktorí medzi tým opustil Kagomine telo, pričom s ňou nezachádza práve v rukavičkách. Po jeho neúspešných pokusoch sa objaví ďalší démon a pri jeho "likvidácii" sa Klenot štyroch duší rozbije na stovky malých črepín, ktoré sa rozletia na všetky svetové strany. Inuyasha a Kagome nechajú spory stranou a spolu sa vydávajú na cestu. Ich úlohou je nájsť všetky črepy rozbitého Klenotu...

To by bolo o príbehu, teraz krátko ku postavám:
Inuyasha - keďže je pôvodom aj človek, aj démon, tak aj čo sa týka vlastností, ušlo sa mu z každého rohu trochu. Zo svojej démonskej strany zdedil silu a výzor, z tej ľudskej bohužial všetko ostatné. Aj ľudské nedostatky. Je neuveriteľne náladový, háda sa pre každú maličkosť, dokáže byť veľmi nepríjemný a zdráha sa ukázať svoje lepšie vlastnosti. Je však pevne rozhodnutý zbaviť sa svojej "horšej" stránky. Klenot mu má dopomôcť k tomu, aby sa z neho stal plnokrvný démon. Neberúc do úvahy tieto "životné ciele" je ako hlavný hrdina veľmi sympatický.

Kagome - robí Inuyashovi spoločnosť, aj keď ten zo začiatku nie je práve nadšený. To sa postupne mení, ale nechcem predbiehať. Kagome je pekné, mierne urážlivé a trochu naivné mladé dievča. Ako väčšina hlavných ženských postáv. Aby som to trochu priblížila, je dosť impulzivná. Je milá a chápavá, ale keď ju niekto naštve, tak si ten dotyčný aj ponesie následky. Obzvlášť často sa háda s Inuyashom, ale to bývajú väčšinou "hádky bez dôvodu".

Shipo
- malá, rozkošná líška-škriatok, ktorá by Kagome sledovala aj na koniec sveta. Vyzerá naozaj strašne kawai. Pri náznaku nebezpečenstva má väčšinou síce plné gate, ale keď je to nutné, je ochotná ponúknuť svoju pomoc.

Miroke - potulný mních, ale výzorom má od mnícha dosť ďaleko. Keď sa k tomu ešte prirátajú jeho mierne perverzné sklony... K jeho záľubám patrí odhá�?ať neexistujúce zlo a nechať sa na oplátku obsluhovať peknými ženami. Odhliadnuc od toho je ako bojovník veľmi shopný. Po istom čase sa pridá k Inuyashovi a Kagome a sprevádza ich.


Sango - lovky�?a démonov so zlomeným srdcom. Pri útoku démonov na ich dedinu stratí všetkých svojich priateľov a rodinu. Zostane sama a Inuyasha a Kagome ju prijímu medzi seba. Jej vlastnosti sa mi dosť ťažko opisujú. Správa sa dospelejšie ako Kagome alebo Inuyasha. Chápe bolesť iných, pretože ju sama zažila.Sesshomaru - Inuyashov starší brat, narozdiel od neho však žiadna miešanina, ale čistokrvný démon. Je veľmi hrdý na svoj pôvod. Opovrhuje ľuďmi a spolu s nimi aj svojím bratom. Na tvári mu nikdy nie je vidno, čo cíti a ovláda sa v každej situácii. Mimochodom môj naj-charakter.

Väčšina postáv sa počas deja vyvíja, takže toto je taká úvodná charakteristika. Čo sa týka hudby, nemám žiadne pripomienky. Podfarbuje pocity postáv a rôzne situácie. Jednoducho do deja perfektne zapadá. Mne osobne sa veľmi páči aj úvodný song. Vcelku je Inuyasha anime s pekným dejom, plným emócií a celkom dobrou grafikou. Ak máte tú možnosť, odporúčam pozrieť si aspo�? zopár epizód. Pre romantické povahy ako ja to pravé. ^ ^

zdroj: www.manga.sk